Vyvrcholení na svém mobilním telefonu: Tak jdi testy plodnosti dnes

Chytrý telefon může dělat. V budoucnu dokonce měřit kvalitu spermií u mužů. Američtí vědci vyvinuli test, který lze snadno provést pomocí aplikace ist.Jedes šestý pár v Německu má neplodnost. Muži stejně pravděpodobné, jako ženy, aby splňovaly sterilitu ji. Jedná se o dvanáct procent mužů na celém světě, kteří mají problémy s plodností. Nyní je překážkou se nechat vyšetřit jeho kvalita spermií bude nižší. Muži už nebude závislá na stresující a často trapné návštěvy do nemocnice, mohou být místo toho posuzoval kvalitu spermií na levnou a snadnou cestou: Američtí vědci vyvinuli spermií kontrolní systém pro soukromé účely se. Podle myšlenku v odborném časopise „Science Translational Medicine“ kontrola by měla být zacházet jako těhotenský test stejně jednoduché. Zatím je systém existuje pouze jako prototyp, schválení americkým úřadům, ale je plánováno.

Fertility Test telefonu

Aby bylo možné měřit kvalitu spermií s chytrý telefon, mobilní telefon je připojen k optickému příslušenství. jeden upravený vzorek spermií je nyní možné naložit tak jedné klipu a zatlačeno do příslušenství. Nyní je fotoaparát smartphone analyzoval koncentraci a pohyblivost spermií - za méně než pět sekund. Aplikace pomáhá uživateli k použití. Materiálové náklady by měly dosáhnout částky, podle výzkumníků na více než čtyři eura.

Spermie test s smartphone

To znamená, že zkouška plodnosti fuktioniert s telefonem

© picture alliance / M. K. Kanakasabapathy / Science Translační medicína / dpa

Tým vedený řešitel Hadi popsal Shafiee z Harvard Medical School testovala systém ve 350 vzorcích spermií a přesnost výsledků v porovnání s konvenčními testy plodnosti. Zde je spermie kontrola systém pro použití v domácnosti dosáhnout přesnost více než 98 procent pro vzorky s koncentrací nižší než 15 milionů spermií na milimetr a / nebo procento pohyblivých spermií je menší než 40 procent. To znamená, že systém umožňuje spolehlivé hodnocení kvality spermií na základě kvalitativních kritérií Světové zdravotnické organizace.
možnost kontroly vasektomie pacientů

Další použití pro systém viz výzkumníky v návaznosti na vasektomie pacientů. Vzhledem k tomu, aby ověřil, zda úspěch sterilizace, pacienti musí pravidelně kontrolovat po dobu několika týdnů, zda jejich sperma zůstává do značné míry bez spermií. Tito pacienti potřebují vidět pravidelně lékaře. Systém pro domácnosti by byla velká úleva pro tyto pacienty. 

Bez lékařské péče není o tom,

Pro první orientaci takový systém je jistě užitečné, ale nepředstavuje náhradu za laboratorní diagnostiku odborníkem. Protože při vyšetřování, například, nejen počet spermií a pohyblivost kontrolovat, ale i další parametry, jako je tvar. Školený zkoušející rovněž zjistit, zda jiné buňky, se nachází ve vzorku, který může poskytnout důkaz o selhání varlat nebo jiných onemocnění. Dokonce i osobní vztah k lékaři, který pomáhá mužům vyrovnat s výsledkem je důležitá a nemůže být nahrazen self-test.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 86