Cep telefonunuzda Cum: Yani bugün doğurganlık testleri gitmek

akıllı telefon yapabilir. Gelecekte, hatta erkekler tarafından sperm kalitesini ölçmek. Amerikalı araştırmacılar Almanya bir kısırlığa sahiptir içinde ist.Jedes uygulaması altıncı çift tarafından kolayca yapılabilir bir test geliştirdik. kadınlar kısırlık bunu karşılayacak kadar mümkündü erkekler. Bu doğurganlık ile ilgili sorunlar tüm dünyada erkeklerin yaklaşık oniki yüzde. Şimdi engel kendi sperm kalitesi düşük olacaktır test almak için. Amerikalı araştırmacılar özel kullanım için sperm kontrollü bir sistem geliştirdik: Erkekler artık bunun yerine ucuz ve kolay bir şekilde kendi sperm kalitesini değerlendirilebilir, şimdi hastaneye stresli ve genellikle utandırıcı ziyaretlerde bağımlı olacaktır. dergide fikrini göre, "Science Translational Medicine" onay benzer basit bir gebelik testi olarak ele olmalıdır. Şimdiye kadar, sistem, sadece bir prototip olarak ABD makamlarına bir onay var ama planlanmaktadır.

Telefonda Doğurganlık Testi

akıllı telefon ile sperm kalitesini ölçmek için, cep telefonu optik aksesuar takılır. değil hazırlanan sperm örneği şimdi bir yolu, tek bir klip yüklendi ve aksesuar içine itilebilir. az beş saniye içinde - Şimdi akıllı telefon kamera sperm sayısını ve hareketliliğini analiz ettik. Bir uygulama uygulamaya yardımcı olur. Malzeme maliyeti en fazla dört avroya araştırmacılara göre, miktarı beklenmektedir.

Bir akıllı telefon ile Sperm Testi

akıllı telefon ile Dolayısıyla, fertilite testi fuktioniert

© resim ittifak / M.K. Kanakasabapathy / Science Translational Medicine / dpa

Harvard Medical School'dan Baş araştırmacı Hadi Shafiee liderliğindeki ekip 350 sperm örneklerinde sistemi ve konvansiyonel doğurganlık testleri ile karşılaştırıldığında sonuçlarının doğruluğunu test etti. Burada, ev tipi kullanım için sperm kontrol sistemi milimetre ve / veya hareketli sperm yüzdesi başına en az 15 milyon sperm konsantrasyonu ile numuneler için yüzde 98 daha fazla bir doğruluk elde az yüzde 40. Böylece, sistem Dünya Sağlık Örgütü kalite kriterlerine göre sperm kalitesinin güvenilir bir değerlendirme sağlar.
vazektomi hastaların kontrolü için mümkün

sistemin başka bir kullanımı vazektomi hastaların takibinde araştırmacıları bakın. Onların meni sperm büyük ölçüde özgür kalıp kalmayacağını sterilizasyon başarısını kontrol etmek için hastalar birkaç hafta boyunca düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir çünkü. Bu hastalar düzenli bir doktora gerekir. ev için bir sistem bu hastalar için büyük bir rahatlama olacaktır. 

tıbbi bakım olmadan ilgili değil

İlk oryantasyon için böyle bir sistem kesinlikle yararlıdır, ancak bir uzman tarafından bir laboratuar teşhisi için yedek bir temsil etmez. Çünkü bir soruşturmada, örneğin, sperm sayısında ve hareketliliğinde sadece bu tür bir şekil olarak da diğer parametreleri kontrol ettim, ama. Eğitimli bir muayene, diğer hücreler testis yetmezliği veya diğer hastalıkların kanıt sağlayabilir numunede bulunan olup olmadığını görmek. erkekler sonucu başa yardımcı olur doktora bile kişisel ilişki önemlidir ve kendi kendine testi ile değiştirilemez.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1